Bir Bilene Sor

Almanya'da Eğitim, yaşam, merak ettikleriniz ile ilgili sorularınızı sorun, Uzman kadromuz tarafından yanıtlansın, sitemizde yayınlansın. Sorunuzu iletmek için  "Yorum Gönder" alanını doldurunuz.

5 yorum :

 1. Merhabalar, öncelikle siteye harcadığınız emek için teşekkür ediyorum, bir çok yararlı bilgiye rahatça ulaşılabiliyor.

  Soruma gelecek olursak, Almanya'da iş bulma ve iş koşullarını göz önünde bulundurursak sizce sosyal bilimler alanı mı daha mantıklıdır yoksa mühendislik bölümleri mi, neden?

  Cevap için şimdiden teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, Bana sorucak olursaniz mühendislik bölümleri daha avantajli. Nedeni ise Almanya'nin bir sanayi ve özellikle makine saniyi üzerine kurulu olmasi. Bildiginiz gibi Bmw,Bosch,Porsche,Daimler gibi bir cok firma Almanya'da bulunuyor.

   Sil
 2. Master hakkında bilgiye nasıl erisebilirim yardımcı olabilir misiniz

  YanıtlaSil
 3. Eşim ve ben mavi kart sahibi olarak almanya da yaşıyoruz.
  eşim vefat etti. Türkiye'de Telekom abonelikleri üzerinde işlem yapmak için veraset ilamı-mirasçılık belgesi isteniyor. bu belgeyi almanya da hangi makamdan alacağım veya türkiyeden de alabilir miyim.
  ihsan demirci

  YanıtlaSil
 4. Merhaba 3 ay için çalışmaya gelmek isitoyruz yardımcı olacak var mı? 2 üniversite öğrencisiyiz ingilizcemiz orta seviyede

  YanıtlaSil