18 Mart 2015 Çarşamba

Almanyadan Türkiyeyi ucuza aramak

Almanya'ya geldiğinizde en çok ihtiyaç duyacağınız şeylerden biriside Türkiyedeki eşlerinizi, dostlarınızı, ailelerinizi Telefon ile Türkiye'yi en uygun ve en ucuz şekilde aramak olacak.

Bunun için bir çok opsiyon bulunuyor;

1) Almanya'da Telekomdan aldığınız sabit bir telefon hattınız mevcutsa eğer, ön numaralı arama yaparak, Türkiye'deki cep telefonlarını ve Türkiye'deki sabit hatları dakikası 1 Cent´ten bile daha az fiyatlarla aramanız mümkün olabiliyor .

Almanyada evinize sabit hat açtırmak için www.telekom.de (Almanya'nın Telekomu) dan açtırmanız ya da herhangi bir telekom bayisinden açtırmanız mümkün.

Aşağıda yazımın devamında Ön numaraların saniyelik fiyatlarını içeren bir Tablo sunuyorum (Bu tablo ara ara güncellenmektedir). Fiyatları ve numaraları burdan inceleyebilirsiniz .

Lütfen ön numaralarda başta size ne kadar olduğunu bildiren ön numaraları tercih ediniz . Çünkü fiyatlar aralıklı olarak değişebiliyor.

Aşağıdaki Tabloda Türkiye'yi en ucuza arayabileceğiniz ilk 8 On Numara tablosu bulunuyor. Resmin üstüne tıklayarak fiyatları ve diğer bilgileri görebilirsiniz.Almanyadan Türkiyeyi ucuza aramak Ön Numaralar

2) Eğer Almanya'dan (sabit ev hattından) Türkiyeye (sabit ev hattına) çok fazla görüşme gerçekleştiriyorsanız, Almanya'da artık hemen hemen tüm telefon şirketleri ayda 14  ile 20 EUR arasında değişen fiyatlarla  Türkiyeyi sınırsız şekilde telefonla arama imkanları sunuyorlar.

Fakat bence burdaki en büyük dezavantaj sınırsız olarak sunulan bu opsiyonların sadece ev'den eve yapılan telefon görüşmelerini kapsaması. Eğer Almanya'daki evinizden Türkiye'deki cep telefonlarını aramak isterseniz, bu aramalar yine ek olarak ücretlendiriliyor. Yani sınırsız denilen paketlerde genellikle sadece Almanyadaki Sabit hattınızdan Türkiyedeki sabit hatlarınızı aramanız mümkün oluyor.

Türkiyeyi aramalarınızın çoğunluğu sabit hatlardan oluşuyorsa sınırsız paketler ideal olabilir.

Ancak Almanya'dan Türkiyedeki cep telefonlarını aramak istiyorsanız, yukarıda yazmış olduğum 1. opsiyon daha avatajlı gibi duruyor. Yukarıda 1. Opsiyonda yazmış olduğum linkte hem Almanya'dan sabit hatlara, hemde Almanya'dan Sabit evinizde ki telefonunuzdan ön numaralar ile Türkiyede ki cep telefonlarını dakikası 1ile 20  Cent civarında arayabilir, daha ucuza doya doya sevdiklerinizle görüşebilirisiniz.Hiç yorum yok :

Yorum Gönder